Focaccia-w-formie-kanapki

Focaccia w formie kanapki

Posiłki nie muszą być nudne czy powtarzalne. W gotowaniu doceniam możliwość eksperymentowania. Oczywiście unikam serwowania dopiero co wymyślonych potraw zaproszonym gościom, ale chętnie wykorzystuję lodówkowe pozostałości do stworzenia czegoś smacznego z tego co mi się akurat pod rękę nawinie. Dzięki temu poszerzam zasób smaków i schodzę z kulinarnych utartych ścieżek. Nie odkrywam Ameryki na nowo, ale w moim codziennym jadłospisie pojawiają się często ciekawe pozycje, niejednokrotnie kojarzące się z podróżami, a odtworzone w domu.

Focaccia w formie kanapki sprawdzi się jako drugie śniadanie, obiad w biegu czy kolacja. Z upieczonej wcześniej focacci (z tego przepisu), w łatwy sposób, można przygotować sobie smaczną i wartościową kanapkę. Wystarczy puszysty kawałek focacci przekroić i ułożyć na niej ulubione składniki. W moim wykonaniu jest to często szynka (najchętniej włoska Prosciutto Crudo lub Cotto), ser, sałata, pomidory, kapary albo pesto. Ja nie smaruję już pieczywa masłem, ponieważ sama focaccia zawiera w sobie sporo oliwy, dzięki której utrzymuje wilgoć.

Przekąska, jeśli wykorzystujemy przygotowaną wcześniej focaccię, jest szybka do przygotowania, idealna na upalne lato i rewelacyjna w smaku. Uwielbiam! Szczególnie kiedy obok jest sałatka ze świeżych warzyw okraszona winegretem…

Focaccia-w-formie-kanapki