O mnie

Cześć, jestem Malwina.

Zapraszam Cię do mojego świata, w którym uwielbiam gotować “po domowemu” i czerpię z tego ogromną przyjemność. Mam nadzieję, że kiedy już się tu rozgościsz, będzie Ci u mnie miło.

Blog ten jest prywatnym pamiętnikiem moich kulinarnych fantazji, dzięki którym jestem w stanie odbywać podróże do miejsc, w których lubiłam być, bywać, bez konieczności każdorazowego przemieszczania się. Pamięć do smaków, jaką jestem obdarzona i umiejętność ich odtwarzania, pozwala mi na podróżowanie z wykorzystaniem zmysłów smaku i węchu, za co jestem ogromnie wdzięczna. Kocham jeść i kocham gotować – to najpiękniejsze co mogło mnie spotkać w życiu i czym jest mi miło obdarowywać innych.

Kulinarnie inspirują mnie: odkąd sięgam pamięcią – Jamie Oliver, a wraz z nim Gennaro Contaldo. Wszystkie babcie (szczególnie włoskie nonny), mamy, ciocie, które z niczego potrafią zrobić coś pysznego, których domy, mieszkania od wejścia zapraszają pysznymi zapachami własnej roboty obiadów czy wypieków. Które z dbałością podejmują każde zadanie w kuchni, by w najszczerszej, najserdeczniejszej i zarazem najprostszej kulinarnej formie podjąć swoich domowników i gości.
Inspiruje mnie kuchnia prosta w formie, dopełniona bogactwem smaków i aromatów sezonowych warzyw i owoców, ziół i przypraw, bez których moja własna nie mogłaby istnieć. Szczególnie uwielbiam: jabłka, truskawki, maliny, czereśnie, wiśnie, jagody, poziomki, pomidory, szpinak, blitvę, ziemniaki, brokuł, kiszonki, cebulę, czosnek, czosnek niedźwiedzi, bazylię, rozmaryn, estragon, cząber, chili, wędzoną paprykę, imbir i cynamon.

#karmsiędobrze, #wiemcojem to hasztagi, którymi na co dzień posługuję w opisach moich postów na moim profilu na IG, ale przede wszystkim zawarte są w nich powody, dla których gotuję i piekę samodzielnie, a przy okazji prowadzę bloga, za pośrednictwem którego, pragnę zainspirować Was do świadomego odżywiania się. Gotowanie, jedzenie, a tak naprawdę odżywianie się, nie musi być nudne i nieprzyjemne, to najprostsza, a jednocześnie najtrudniejsza forma zadbania o siebie i swoich bliskich każdego dnia.
Wierzę, że świadome odżywianie się poprzez rozmyślne dobieranie i wybieranie produktów – unikanie zbędnych konserwantów, wzmacniaczy smaku, zagęstników, nadmiaru cukru (także w postaci syropów czy słodzików), czy soli – pozwala nam nie tylko czuć się lepiej każdego dnia, ale także wpływa na poprawę naszego zdrowia – fizycznego i psychicznego.

Malwina